Obserwatorzy

czwartek, 15 maja 2014

HAED "Blue butterflies" #6

Witajcie :)

Dawno się niczym nie chwaliłam. Praca nad HAEDem trwa, ale zbliża się koniec roku w szkole, sesja na studiach, więc w końcu trzeba trochę odłożyć igłę... Skończyłam 7 i 8 kartkę wzoru (jedna z nich to taka "końcówka". Poniżej prezentuję 8/36 mojego dzieła:


A tutaj zbliżenie na motylka:





Szkoda, że mój aparat nie potrafi oddać delikatnych błękitów na brzegach skrzydełek, oraz cudnie błyszczącej metalicznej nici w środku...
Musicie zdać się na wyobraźnię :)


wtorek, 29 kwietnia 2014

HAED "Blue Butterflies" #5

Prezentuję kolejny etap pracy nad moim dziełem. Skończyłam pierwszy rząd kartek od dołu. Coś niecoś już widać :)


sobota, 19 kwietnia 2014

Radujcie się ze Zmartwychwstania!


Wszystkim odwiedzającym mojego bloga życzę,
aby święta Zmartwychwstania były przepełnione radością,
abyście doświadczyli tego największego Cudu,
jakim jest zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią!

czwartek, 17 kwietnia 2014

HAED "Blue butterflies" #4 i Wielkanoc

W moim kolosalnym hafcie przybyło krzyżyków. Skończyłam 5 kartkę, mam już więc 5/36. Dzisiaj rozwinęłam sobie cały materiał i doszłam do wniosku, że jeszcze sporo pracy przede mną :) Tak się prezentuje w chwili obecnej, z wiosennym akcentem z mojego pokoju:


Nie robiłam w tym roku ozdób wielkanocnych, mam szydełkowe i wstążkowe jajka z ubiegłego roku. Wyhaftowałam tylko jajko, którym się już chwaliłam. Tak wygląda w ramce:


Wesołych Świąt!

wtorek, 1 kwietnia 2014

HAED "Blue Butterflies" #3

Skończyłam kolejną kartkę wzoru, czyli mam zrobione 4/36... jeszcze trochę :) Haft na obrazku wyglądał, jakby był zaprojektowany w samych szarościach, ale tak nie jest. Sporo odcieni brązu, a nawet ciemna zieleń się pojawia... No i niebieskości :)


środa, 12 marca 2014

HAED "Blue Butterflies" #2 i koraliki

Skończyłam trzecią kartkę wzoru HAEDa. Czyli mam zrobione 3/36 :) Tym razem trochę mniej szarości, a więcej odcieni cielistych - dekolt :)


A w międzyczasie powstała bransoletka na zamówienie:


Czarna w turkusowe kropki :) Kolega od wf ma takie wymagania - już wiem, jakie jego żona lubi kolory :)

sobota, 8 marca 2014

Serweta w tulipany

Moja szydełkowa serweta, którą skończyłam jakiś czas temu (jeszcze przed rozpoczęciem haftu), doczekała się prania i upinania. Potem jeszcze musiała poczekać na sfotografowanie. Ale w końcu jest:

 i z bliska:


Wzór: "Kram z robótkami" - 12/2002
kordonek Maxi - bordowy
szydełko 1,75 mm