Obserwatorzy

piątek, 5 maja 2017

Pamiątki komunijne #1

W tym roku zrobiłam sporo pamiątek komunijnych, a jedną jeszcze kończę. Powód jest taki, że do I Komunii świętej przystępuje w tym roku pięcioro dzieci moich kolegów i koleżanek z pracy. Czworo z nich miałam okazję uczyć, kiedy chodziły do przedszkola. Ponieważ przyjaźnię się z tymi nauczycielami, postanowiłam zrobić dla nich prezenty. Nie chciałam jednak jakoś afiszować się z wręczaniem pamiątek i zastanawiałam się, jak to zrobić. Nadarzyła się fajna okazja - wspólnie z innymi nauczycielami mamy zwyczaj robić "zrzutki" na jakieś symboliczne prezenty, kiedy ktoś z członków naszego grona obchodzi jakąś uroczystość. Zaproponowałam, żeby dołożyć do tych pamiątek moje "dzieła". Pomysł został przyjęty z entuzjazmem i trzy z pięciu obrazków trafiły do adresatów:


Żeby nie było wątpliwości - haft jest dobrze wyprasowany, ta "krecha" to jakiś dziwny odblask światła, bo "na żywo" nic takiego nie było :)Każda pamiątka jest inna.... Zabrałam się za nie w styczniu i wydaje mi się, że trochę przeceniłam moje możliwości.. Jeszcze pokażę trzy inne pamiątki, które byłam zmuszona robić nieco mniejsze, bo bym się nie wyrobiła w czasie.

Wykorzystałam materiały i nici posiadane w domu. Te w srebrnych ramkach na lnie obrazkowym w kolorze piaskowym - zachwyciła mnie ten koronkowy krzyż w ostatnim obrazku, który de facto był wyszywany jako pierwszy - strasznie mi tam dały w kość backstitche przy różańcu... Potem zrobiłam tą dla Mateusza z ograniczoną ilością kresek... potem szukałam wzoru dla Julki, który niestety ze względu na długość świecy został umieszczony w innej ramce, a wykonany jest na lnie Belfast w kolorze oliwkowym - nawet się nie spodziewałam, że tak fajnie wyjdzie :)

Wszystkie obrazki mają mniej więcej wymiary kartki A4 (razem z ramką).

Podsumowując: adresaci i ich rodzice są zachwyceni prezentami :) Co mnie oczywiście bardzo cieszy :)
A przy okazji zrobiłam sobie reklamę - mam zamówienie na cztery metryczki - jedna dla koleżanki, która chce podarować ją w prezencie na chrzest dla dziecka w swojej rodzinie, a trzy dla naszych koleżanek z grona pedagogicznego, które są w stanie błogosławionym :)

10 komentarzy:

 1. Cudowne prace! Niesamowite pamiątki! Piękne wzory i cudne wykonanie! Też zachwycam się tym koronkowym krzyżem! Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne pamiątki 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne pamiątki! Fajnie, że zrobiłaś każdą inną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne pamiątki, bardzo fajnie się prezentują

  OdpowiedzUsuń
 5. Hafty są piękne to i nie dziwi ,że są zamówienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne prace wykonałaś.. Moje gratulacje.. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne prace. Będą świetnymi pamiątkami. U mnie na razie bez komunii, ale za 2 lata się zaczną komunie i u mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne hafty. Pomysł z takimi niepowtarzalnymi pamiątkami jest super. Ja dołączę do komunijnego prezentu anioła ceramicznego własnoręcznie wykonanego.Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).

  OdpowiedzUsuń
 9. Prześliczne pamiątki:-) Ten ostatni wzór też kiedyś wyszywałam i różaniec do łatwych nie należy, ale u kogoś widziałam przyklejone półperełki, fajnie wyszło:-)
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne hafty. Przepiękne i jakże cenne pamiątki komunijne.

  OdpowiedzUsuń