Obserwatorzy

czwartek, 15 grudnia 2016

Czyszczenie magazynu

Chodzi mi po głowie kupno małej komody na robótkowe akcesoria. Obecnie mam wszystko poupychane w różnych miejscach: w jednej szafce nici, w innej materiały, a jeszcze gdzie indziej włóczki, druty i szydełka. Komódka byłaby fajnym rozwiązaniem :)
Mój drugi plan to stopniowa wymiana posiadanych nici tylko na DMC (ewentualnie na zamienniki). Okazuje się, że mam dużo różnych resztek, zwłaszcza Ariadny, której kiedyś używałam cały czas. Dlatego, zanim zainwestuję w komodę mam zamiar zrobić porządki w zachomikowanych zapasach materiałów. W tym celu wymyśliłam sobie akcję - wyzwanie pod tytułem "Czyszczenie magazynu". Przygotowałam nawet logo-banerek:


Wyzwanie polega na tym, żeby wykonywać prace tylko z posiadanych zapasów, bez kupowania nowych. Zrobiłam już kilka takich haftów, pokażę w kolejnych postach.

Może ktoś chce się przyłączyć? To może być dobra motywacja do "ogarnięcia" hafciarskich zapasów (i nie tylko hafciarskich).

2 komentarze:

  1. Chyba każda hafciarka ma w swoich zasobach takie resztki :) Fajnym sposobem na pozbycie się ich jest udział w blogowych zabawach. Ja np. sporo mulinowych resztek wykorzystałam w zabawie kartki przez cały rok :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam taki specjalny kuferek, gdzie wylądowały stare, bez numerów, resztki muliny. Z niego wyciągam nici do robienia małych obrazków. Mam nadzieję, że i ja się kiedyś doczekam dna tego kuferka

    OdpowiedzUsuń